Od pewnego czasu coraz więcej organizacji artystycznych i instytucji grantowych oferuje artystom możliwość ubiegania się o wsparcie otwartych procesów pracy bez konieczności realizacji produkcji. Liczne programy rezydencyjne dają szansę, by poświęcić czas na badania artystyczne, otwarte procesy i twórczy rozwój.
Jak tego rodzaju nowe sytuacje pracy wpływają na indywidualną twórczość artystów i szerzej – krajobraz pola sztuk performatywnych? W jaki sposób w ramach zmieniających się procesów organizacje i artyści wspierają się i uczą od siebie nawzajem? Czy nowe warunki pracy wynikają z coraz bardziej naglących ograniczeń finansowania, czy wręcz przeciwnie – pomagają walczyć z prekaryzacją?
Celem jednodniowej międzynarodowej konferencji „Ekologie troski w sztukach performatywnych” – zorganizowanej przez Materię w Łodzi i STUDIO2 Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Berlinie – jest rzucenie światła na zmieniające się warunki pracy w dziedzinie sztuk performatywnych. Konferencja odbędzie się w Akademickim Centrum Designu w Łodzi i jest otwarta dla wszystkich osób zajmujących się sztukami performatywnymi oraz zainteresowanych nowymi sposobami pracy. Partnerem konferencji jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Wydarzenie jest zwieńczeniem projektu rezydencyjnego „zwischen__räumen // między__miejscami”, prowadzonego w 2023 roku.
W ramach konferencji Ludomir Franczak, członek zespołu polskiej Wystawy krajów i regionów „Look Around”, weźmie udział w panelu „Artistic Practices inward – outward: how to work in and for the Arts” i opowie o tegorocznych pracach podczas przygotowań do wystawy na Praskie Quadriennale.
Informacje ogólne:
KIEDY: 20 października 2023, 10:00 – 18:00 (w tym 3 przerwy)
GDZIE: Akademickie Centrum Designu, ul. Księży Młyn 13/15, Łódź
JĘZYK KONFERENCJI: wyłącznie w języku angielskim.
Udział w wydarzeniu jest darmowy.
TERMIN REJESTRACJI: do 18 października
Link do rejestracji: https://bit.ly/Conference_zwischen__raumen
Program do pobrania: Booklet EcologiesOfCare_WEB
Dostępność:
Konferencja rozwija się zgodnie z ideami otwartości i wsparcia. Pracujemy nad tym, aby przestrzenie i treści konferencyjne były jak najbardziej dostępne dla każdego. Zapraszamy do kontaktu, naszym celem jest zapewnienie indywidualnych informacji na temat dostępności.
Budynek Akademickiego Centrum Designu w Łodzi jest przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Możliwość parkowania na tyłach budynku. Możliwość wejścia od tyłu budynku. Dostępne łazienki. Dwie windy. Sala konferencyjna zapewni miejsce dla wózków inwalidzkich. Sala konferencyjna będzie wyposażona w pętlę indukcyjną audio dla osób niedosłyszących.
Kontakt: materia@materialodz.pl
Projekt „zwischen__räumen // między__miejscami” powstał we współpracy Materii w Łodzi i STUDIO2 Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI) w Berlinie. Projekt finansowany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.